Paskelbta  Bal 08, 2020

TAUTODAILĖS DARBAI ŠIAULIŲ RAJONE: Almos Stugienės karpinių paroda „Tai padarė mano rankos ir širdis“

2020 m. kovo pradžioje Verbūnų bibliotekoje buvo surengta kuršėniškės karpinių meistrės Almos Stugienės karpinių paroda „Tai padarė mano rankos ir širdis“. Šilti ir lankytojų akiai įdomūs Gerbiamos Almos karpinių darbai sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo. Autorės karpiniai perteikti su didžiule meile ir pasitikėjimu, nešantys džiugesį ir žmogiškąją šilumą. Kiekvienas darbas – savitas, unikalus ir išjaustas širdimi.

Alma Stugienė

Karpinių meistrė Alma Stugienė nuo 1996 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Aktyviai dalyvauja Šiaulių krašto ir respublikinėse parodose, yra surengusi personalinių parodų. 2006 m. tapo respublikinio tautodailės konkurso „Aukso vainikas“ Šiaulių krašto laureate. Meistrės karpiniai puošia proginius stendus, šventinius salių interjerus.

Kaip sako menotyrininkė Michalina Adomavičienė: „ Dideliuose menininkės karpinių lakštuose gimsta netikėtos fantastinės kompozicijos, perteikiančios Lietuvos gamtos, jos augmenijos subtilų grožį. Kruopštus, juvelyriškas atlikimas, plastinė linijų raiška, dekoratyvumas ir visumos dermė rodo aukšto meninio lygio kūrybos brandą, profesionalumą nuosekliai puoselėjant senąsias lietuviško sodžiaus tradicijas“.

 

 

Parodą parengė
Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Virtualios Parodos
Pasidalinti įrašu
  • 760
IŠŠŪKIAI SUTEIKIA NAUJŲ GALIMYBIŲ BIBLIOTEKOMS
LAIMOS STEPONAVIČIENĖS FOTOGRAFIJŲ PARODA „PASAULIS UŽ MANO LANGO“

Nėra komentarų